Változást jelentett be egyik nagy hazai bankunk történetesen, hogy a náluk igényelhető lakáshitel maximumát megemelték, elég jelentős mértékben. Ez június elejétől érvényes. Ezzel az intézkedéssel egy időben változtak a maximális futamidők is, ami egységesen 30 év lett.
Ezért bepillantottunk a magyarországi bankok hitelfelvételi lehetőségeibe is, hogy mekkora és milyen kondíciójú hiteleket ajánlanak
Az Erste banknál
Június elején a jelzáloghitelezésben változás történt, megduplázták a felvehető hitel összegét. Eddig maximum 50 milliót, most akár 100 milliót is felvehet az, aki megfelel az elvárásoknak. A futamidő hossza is megnövekedett a 25 év helyett most 30 évre is kitolhatják hitelüket a nagyon jómódúak!
A szabad felhasználású jelzáloghiteleknél is változtak a kondíciók. A 20 millió forintos felső határt 50 millióra emelték, a futamidő egységesen 20 év lett.
Az Erstén kívül a többi bank vajon mit mond?
Ha hitelen gondolkozunk, fontos tényező a költségek és a kamatozás. Ma mégis van olyan feltétel, mely felülírja ezeket, pl. a futamidő, a kamatok, a periódusváltozások és végül könnyen meglehet, hogy valamilyen tényező, feltétel miatt mégsem a legolcsóbb hitelt fogjuk választani.
A kölcsönösszeg mértéke az a mai megfigyeléseink szerint nem egységes, amíg az Ersténél 50 millió Ft, van olyan bank, ahol már régebben100 millió Ft a felső mérték.
Bank Max. kölcsönösszeg Ft Max. futamidő év
OTP 50 millió 30
K&H 100 millió 30
UNI CREDIT 40 millió 30
A többieknél a fedezet és a kölcsönösszeg a meghatározó.
Általában a bankok jelzáloghitelei különbözőek, akadnak 15 éves különbségek a futamidőben és most amint láthattuk, a kölcsönösszeg a 100 millióFt-ot is elérheti.
Nem ennyire rugalmasak a személyi kölcsönöknél, de itt is akad kivétel. A K&H pontosan az, amelyik bank akár 100 milliót is utal, ha az igénylő megfelelő adottságokkal rendelkezik.
Futamidő lehet:
- a legtöbb banknál 30 éves a maximális futamidő,
- a CIB Banknál van termék, amely esetében 35 évre is igényelhetünk finanszírozást.
- Sok esetben még a 30 évet sem kaphatjuk meg: ilyen kölcsönök például a fix hitelek. Ha a hitel kamatperiódusa 20 évre fixált, akkor a futamidőnk sem lehet ennél több.
Kölcsönösszegek:
- A K&H Bank esetében 100 millió forint a maximálisan igényelhető összeg,
- Erste Banknál is 100 millió forint maximum
- Az OTP Banknál például maximálisan 50 millió forintot igényelhetünk.
- CIB-nél az ingatlan értéke illetve az igénylő anyagi helyzete határozza meg a felvehető hitelösszeg maximális mértékét.
- MKB az ingatlan értéke illetve az igénylő anyagi helyzete alapján határozza meg a felvehető hitelösszeg maximális mértékét.
Egyedi ügyfélkör esete: Nem átlagos.
Tehát egy kiemelkedően jó jövedelemmel rendelkező, megfelelő ingatlanfedezettel rendelkező ügyfél elérheti, hogy az adott bank ne ragaszkodjon a hirdetményben szereplő értékhatárokhoz, hanem akár 160 milliós hitelt is kaphat. Ehhez az összeghez, igen jelentős havi jövedelemre van szükség!
Számoltunk!
A kalkuláció 50 millió forintos hitel 30 éves futamidővel.
Nézzünk párat az ajánlatok közül.
OTP: 186 314 forintos havi törlesztő, 2,12 % THM,
ERSTE: 195 746 forintos törlesztő, 2,46 % THM,
K&H: 198 081 forintos törlesztő, 2,56 % THM.
A fenti adatok nem az átlag magyar emberek hitelei, mert egy 50 milliós hitel havi törlesztő részlete is rendkívül magas.
- Az átlagos magyar ennél jóval alacsonyabb kölcsönt vesz fel, általában 11millió Ft-ot 16 éves futamidőre tudunk teljesíteni!
Amennyiben érdeklődne a lakáshitelekről, a minősített fogyasztóbarát hitelekről, CSOK-ról, akár a hitele kiváltási lehetőségekről, keresse hitelközvetítő szakértőinket, akik díjmentes szakszerű tájékoztatást nyújtanak a lakáshitelekről!
Töltse ki az adatlapot és visszahívjuk!