Tartalomjegyzék
- 1 Az új adatok szerint idén június elejére a fogyasztóbarát minősített hitelek értéke 100 milliárd forint felett lesz, amit a bankok és takarékszövetkezetek folyósítottak!
- 1.1 A legkedveltebbek az 5 évre fixált kamatok, ezek a hitelállomány felét teszik ki.
- 1.2 A fedezetekként ajánlott ingatlanok értéke az átlagosan kiadható hitelösszegek 56%-át tették ki.
- 1.3 A fogyasztóbarát lakáshitelek THM mutatója átlagosan 2018 áprilisáig folyamatos csökkenést mutat, így
- 1.4 Kérjen visszahívást!
Az új adatok szerint idén június elejére a fogyasztóbarát minősített hitelek értéke 100 milliárd forint felett lesz, amit a bankok és takarékszövetkezetek folyósítottak!
Az MNB közlése nem meglepetés, mivel a fogyasztóbarát hitelek tarolnak a piacon. Márciusban 18 milliárd, áprilisban mintegy 21 milliárd forintnyi új szerződés született, ezért várhatóan júniusra a 100 milliárd Ft-ot is túlléphetik, mellyel magasan a várakozások felett teljesültek a minősített hitelekkel szembeni elvárások.
Az igénylő lakossági ügyfelek már előnyben részesítik a biztosan kiszámítható, meglepetést nem okozó fix kamatozású konstrukciókat, 77% már ezzel a hitelkamattal igényli lakáshitelét. Ez a lakossági ügyletek háromnegyed része. Az is igaz, hogy jelentősen növekedett a fogyasztóbarát hiteleket kínáló bankok és Takarék szövetkezetek által ajánlott hitellehetőség, mára már 11 bank és 12 Takarékszövetkezet kínálja a minősített hiteleket
A legkedveltebbek az 5 évre fixált kamatok, ezek a hitelállomány felét teszik ki.
- A 10 éves kamatperiódusú fogyasztóbarát hitelek aránya 25%,
- a 3 évre fix 13 százalék volt,
- míg a futamidő végéig fix változatot a hitelfeligénylők 7 %-a választotta.
Az átlagot szemlélve egy minősített fogyasztóbarát hiteles igénylő ügyfél 10,81 millió Ft hitelt vett fel 16,5 éves futamidőre.
A fedezetekként ajánlott ingatlanok értéke az átlagosan kiadható hitelösszegek 56%-át tették ki.
A felhasználás a következő volt:
- A fogyasztóbarát lakáshitelek nagy százalékát, 88 százalékát használt lakásra igényelték, 62 % volt
- használt lakóházvásárlásra, ami 26 %-ot tett ki
- volt, aki előzőleg felvett kedvezőtlenebb hitelét váltotta ki, ők 5%-ot tettek ki.
A régiókat tekintve a hitelállomány közel 60%-át Közép Magyarországon igényelték, beleértve Budapestet is, itt is a minősített fogyasztóbarát hitel volt a befutó! Az érdeklődés a hitelek iránt Észak-Magyarországon kevesebb volt, 4 %-a fogyott, a legcsekélyebb csupán a hitelállomány 3,6%-a Dél-Dunántúlon volt.
A fogyasztóbarát lakáshitelek igénylők életkora szerint: 44 %-uk a 30-40 éves korosztályhoz tartoztak, a 40 feletti hiteligénylők aránya 28%, míg a 20 éveseké csak 18 % volt.
A fogyasztóbarát lakáshitelek THM mutatója átlagosan 2018 áprilisáig folyamatos csökkenést mutat, így
- az 5 éves fix áprilisában 3,95 %,
- a 10 éves fix fogyasztóbarát hitelek 4,95 %
- a 3 évesnél 3,62 %-os,
- és a futamidő végéig fix kamatozású 5,39 % kölcsönök hiteldíja stagnált, esetleg kis mértékben növekedett is. – derül ki az MNB felé küldött hitelintézetek adataiból.
A pillanatnyi felállás szerint nem vitás, ha a legkedvezőbb piaci lakáshitelt és a minősített fogyasztóbarát hitelt versenyeztetjük, a győztes a végig rögzített futamidős minősített hitellel, amennyiben a visszafizetést vesszük figyelembe. Ez lehet akár 1,7 millió Ft is egy 10 milliós hitelnél, ami nem megvetendő árelőny!
Amennyiben lakáshitelt szeretne felvenni, vagy komolyan érdeklődik a fogyasztóbarát hitelek lehetőségei után, hívja hitelközvetítő szakembereinket, hogy szakszerű felvilágosítással segítsük döntését!
Töltse ki űrlapunkat, visszahívjuk!