Rövid időn belül elindul a kamatemelkedés hazánkban is, sok családot érint, aki lakáshitellel rendelkezik.
Az ingatlan.com szakembereinek segítségével sorra vettük a lehetőségeket, amivel elkerülhetjük a lakáshitel gyors törlesztő részlet emelkedését.
Az MNB friss adataiból azt láthattuk, hogy a januári 3 %-ról februárra 3,2%- ra emelkedett az adószűrt maginflációs index. Ez a hír leginkább a változó kamatozású hitellel rendelkező ügyfeleket érintett, de Nagy Márton MNB-alelnök szerint a jegybank szigorítása életbe lép, ha ez a mutató továbbra is meghaladja majd a 3%-ot. Ez a szigorítás a kamatok emelkedésével ár, akár tetszik, akár nem, és leginkább a változó kamatozású kölcsönöket és személyi hiteleket érinti majd.
Ez a kamat fenyegetettség eltűnt az újonnan kötött hiteleknél, de a régebben kötött lakáshitelek közel 60%-a érzi ezt a kamatfenyegetettséget.
Ezeknél néhány százalékpontos változás is több ezer Ft-tal növelheti a havi kiadásokat, a hitelkonstrukció fajtájától függően.
Van jó megoldás, használjuk ki a lehetőséget!
Ha bárki nagyon távolinak érzi a kamatemelkedést, az téved. A szakértőknek az a véleményük hogy a jegybank előbb utóbb ebben az évben szigorítani kénytelen, és ekkor már késő lesz változtatni az eddig még alacsony kamatokkal futó változó kamatozású hiteleket!
A több lehetőségből nézzünk párat:
- Az elő- vagy végtörlesztés, amivel a törlesztő részlet összegét vagy a futamidőt csökkenthetjük. Az úgynevezett végtörlesztéssel egy összegben kifizetve a tartozást, lezárjuk a hitelszerződést. Ha ezt a műveletet még a kamatok emelkedése előtt megtesszük, később nem kell sokkal többet fizetnünk a törlesztésre. Az elő- és végtörlesztést kedvünk szerint bármikor megtehetjük, ha sikerült annyit félretenni, hogy egy nagyobb összeget vagy akár a teljes hitel összeget visszatörlesszük. Ebben az esetben lesznek kisebb kiadásaink, mert ennek a projektnek díja van. 1 millió forint előtörlesztésnek 20 ezer Ft. További költség lehet a kezdeti kedvezmények elvesztése, mint térképmásolat, közjegyzői díj és értékbecslés díja.
- Másik opció a szerződés módosítása. Több bank újra kalkulálja a kért feltételek mellett a hitelünket, akár a kamatrögzítést is elérhetjük, a változtatás a futamidőt és a havi törlesztőt is érintheti, de biztonságban leszünk. A módosításnak is van egyszeri díja.
- Az adósságrendezés és a hitelkiváltás még szóba jöhet és biztonságot nyújthat. A lényege egy új, fix kamatú hitel felvétele. Az új hitelből a változó kamatozású hitelt vég törlesztjük, így már csak a biztonságos fix kamatozású hiteltörlesztő részleteit kell fizetnünk.
Egy 10 millió Ft-os adósságrendező jelzáloghitelt 20 éves futamidővel akár már 6 %-os THM alatt is megkaphatunk és a fogyasztóbarát vagy a piaci lakáshitelek közül választhatunk.
A K&H Banknak a 10 éves MFL lakáshitele 10 éves periódussal 5,22 %-os THM-mel vehető fel, havi 66.140 Ft-os törlesztő részlettel.
A Budapest Bank szabad felhasználású jelzáloghitele 6,02%-os THM mellett 79.740 Ft-os havi törlesztővel felvehető!
A Raiffeisen Bank hitele pedig 6,24% THM és 71.732 Ft törlesztővel áll rendelkezésünkre!
Az új hitel új bírálattal jár az adósságrendező bank részéről.
Megéri-e még ez a tranzakció?
Mindenképpen!
Az új hitelünk már most is magasabb kamattal fog indulni, mint az eddigi változó kamatozású hitelünk, de távlatokban a biztonság megéri a kezdeti magasabb költségeket. Az bíztató hogy egy nagyon alacsony kamatszintet fixálhatunk az új kölcsön választásával, ami ezután nem fog emelkedni a megengedett mértéknél magasabbra! Ennek megtalálásához mindenképpen kérje hitelközvetítő szakértőink segítségét!
Amennyiben lakáshitelt szeretne felvenni, érdeklődik a CSOK lehetőségei után, érdeklődik a minősített hitelek iránt, hívja hitelközvetítő szakembereinket, hogy szakszerű felvilágosítással segítsük döntését!
Töltse ki űrlapunkat, visszahívjuk!