Tartalomjegyzék
OTP Bank hitel: megnézzük, milyen hiteleket tudunk felvenni az OTP-nél és persze arra is kitérünk, hogy milyen előnyökkel jár, ha nálunk igényeled a hiteled!
Milyen OTP bank hitelek vannak?
Ha megnézzük az OTP Bank hitelkínálatát, láthatjuk, hogy vannak lakáscélú és szabadfelhasználású hitelek. Ha már most elfáradtál az olvasásban és célirányosan tudni akarod, neked pont melyik hitelre van szükséged, töltsd ki az űrlapot, munkatársunk hamarosan megkeres!
A lakáscélú hitelt felhasználhatod lakás vagy ház vásárlásához, építkezéshez, felújításhoz, bővítéshez, vagy korszerűsítéshez. A szabadfelhasználású hitel pedig megoldás lehet a legkülönbözőbb élethelyzetekben is.
Lakáscélú hitelek
Először nézzük a lakáscélú hiteleket. Vásárolhatsz új házat, lakást, használt lakást vagy házat és építkezhetsz is hitel segítségével. Sőt körszerüsítheted , bővítheted és felújíthatod a meglévő ingatlanodat is.
Használt ingatlan vásárlása esetén mindenképp nézd meg, hogy nem vagy-e jogosult valamelyik államilag támogatott hitel felvételére! Amennyiben nem jön össze a támogatott hitel, megnézheted az OTP piaci alapú hiteleit. Sőt, a két hitelt akár kombinálhatod is!
Államilag támogatott lehetőségek és lakáshitelek az OTP Bank kínálatában:
CSOK
Családi Otthontámogatási Kedvezmény (CSOK) – ez egy egyszeri, vissza nem térítendő támogatás, melynek összege a támogatás céljától és a meglévő és vállalat gyermekek számától függ.
CSOK-hoz igényelhető államilag támogatott lakáshitel (CSOK + Hitel)
Kizárólag CSOK mellé igényelhető CSOK hitel, a futamidő végéig fix 3 százalékos kamattal elérhető lakáshitel többgyermekes családoknak. A Zöld otthon programmal kombinálva kamatmentes is lehet. Új lakás vásárlásához vagy építéséhez, használt ingatlan vásárlásához és bővítéshez is igényelhető. Összege 2 gyerek esetén maximum 10 millió Ft, 3 gyermek esetén legfeljebb 15 millió Ft lehet.
Falusi CSOK
Tanyán, birtokközponton vagy preferált kistelepülésen lévő lakás/lakóházesetén igényelhető egyszeri, vissza nem térítendő támogatás, melynek összege a támogatás céljától és a meglévő és vállalt gyermekek számától függ. A Falusi CSOK kizárólag a preferált települések listáján is szereplő ingatlanok esetében igényelhető
Falusi CSOK-hoz igényelhető államilag támogatott lakáshitel (Falusi CSOK + Hitel)
Kizárólag Falusi CSOK mellé igényelhető, a futamidő végéig fix 3 százalékos kamattal elérhető lakáshitel többgyermekes családoknak bővítéséhez és/vagy korszerűsítéséhez, akár ezzel egyidejűleg a használt ingatlan megvásárlására is. Összege legfeljebb 15 millió Ft lehet.
Adó-visszatérítési (ÁFA) támogatás
Országos területi hatállyal építkezésekhez. A preferált kistelepüléseken lévő lakás/lakóház esetén az építési és bővítési, korszerűsítési munkálatok során felhasznált anyagok és szolgáltatások 27%-os ÁFA összegét igényelheti vissza, legfeljebb 5 millió forintig.
Piaci kamatozású hitelek
A piaci kamatozású hitelt önállóan vagy állami támogatású hitel mellé kiegészítésként is igényelheted. Ezeknek a hiteleknek a feltételeit és árazását a jogszabályi kereteket és a piaci viszonyokat figyelembe véve a bank határozza meg.
A piaci hitelek esetében felvehetsz fix kamatozású hitelt – ez azt jelenti, hogy a kamatperióduson belül (5, 10, 15 év) vagy a futamidő végéig – az OTP Bank vállalja annak kockázatát, hogy változhatnak a piaci kamatok. Ezért, hogy a törlesztőrészlet változatlan maradjon, neked általában magasabb, de fix kamatot kell fizetned.
A másik lehetőség, hogy változó kamatozású hitelt veszel fel. Ebben az esetben alacsonyabb kamatot fizetsz, viszont te viseled annak a kockázatát, ha változnak a piaci kamatok. Mivel a kamat követi a pénzpiac változásait, ezért a törlesztőrészlet ennek megfelelően gyakrabban változhat: 3, 6 havonta nőhet vagy csökkenhet.
Szabadfelhasználású hitelek
A szabadfelhasználású hitelek esetében vannak jövedelemfedezetű, ingatlanfedezetű és megtakarítás fedezetű hitelek.
Jövedelemfedezetű hitelek
Felújítási személyi kölcsön
A lakásfelújítási támogatásról már írtunk bővebben, ennél az állami támogatásnál a minimum egy gyereket nevelő szülők az otthonuk felújítására elköltött költségvetési összeg felét, de maximum 3 millió forint támogatást igényelhetnek vissza a Magyar Államkincstártól. Viszont ha nem tudjuk előzetesen megfinanszírozni a felújítás költségeit, akkor felvehetünk például személyi hitelt, amihez nem kell jelzálog és elég a minimum 150 000 forintos jövedelem.
Személyi Kölcsön
Az OTP Személyi Kölcsönt vagy a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitelt akkor ajánljuk neked, ha egyszeri, nagyobb összegre van szükséged, amit ingatlanfedezet nélkül, bármire szabadon felhasználhatsz. 500 000-től 8 000 000 forintig felvehetsz személyi kölcsönt, klasszikus személyi kölcsönnél legalább havi 100 000 forint jövedelemmel kell rendelkezned, ha pedig a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitelt vennéd fel, 250 000 nettót kell hazavinned havi szinten. Van még néhány feltétel, aminek meg kell felelned a személyi kölcsön felvételéhez.
Babaváró kölcsön
Ha gyermekvállalás előtt álltok, akkor nektek találták ki a Babaváró kölcsönt. Az OTP Bank hitel akár 10 millió forint szabad felhasználású és kamatmentes kölcsön formájában folyósít.
A jövedelemfedezetű hitelek csoportjába tartozik a folyószámlahitel, az áruhitel, valamint az OTP hitelkártya és a hitelkeretek is.
Ingatlanfedezetű, szabad felhasználású hitelek
Jelzáloghitelek
Ha szabadon felhasználható pénzre van szükséged, vagy kiváltanád a hiteled, és rendelkezel saját ingatlannal, igényelj szabad felhasználású jelzáloghitelt, hiszen az ingatlanfedezet miatt kedvezőbb a kamatozása!
Adósságrendező hitel
Ha az OTP Banknál korábban ingatlanfedezet nélküli hitelt vettél fel és elmaradtál a hitel törlesztésével, igényelhetsz adósságrendező hitelt.
Mennyi hitelt kaphatsz?
A hitelfelvétellel kapcsolatban az egyik legfontosabb kérdés, hogy mennyi hitelt kaphatunk. Ez két tényezőtől függ. Az egyik az állandó jövedelem, a másik az ingatlan értéke, amennyiben jelzálog fedezetben is gondolkozol.
Az OTP Bank azt az igazolt jövedelmet veszi figyelembe, ami rendszeresen a rendelkezésedre áll, hiszen a hitelt ebből fogod törleszteni. Ilyen jövedelemnek számít például a munkabér, a nyugdíj, valamint a vállalkozásból származó jövedelem. Egyéb jövedelmeket is figyelembe tudnak venni, ilyen például a Családi pótlék, vagy a Cafeteria.
Ha az összes havi nettó jövedelmetek 500 000 forint alatt van, akkor ennek maximum a felét fordíthatjátok hitelek törlesztésére . Ám ha a havi jövedelmetek meghaladja az 500 000 forintot, akkor már ennek a jövedelemnek a 60 százalékát fordíthatjátok törlesztésre. A fenti példák 10 éves vagy annál hosszabb kamatperiódusra vonatkoznak.
Mi az előnyük ezeknek a hiteleknek?
Ha az OTP Banknál veszünk fel hitelt, akkor több kedvezményben is részesülhetünk. Például kamatkedvezményben 7 millió Ft kölcsönösszegtől, igénybe vehetjük a hűség szolgáltatás kamatkedvezményt, az online kamatkedvezményt vagy az induló díjkedvezményeket.
Mit nyersz azzal, ha nálunk kötsz OTP hitelt?
Ha velünk dolgozol, még jobban jársz! Mi megnézzük, hogy mivel jársz a legjobban, nagy hitelirodaként ügyfeleinknek, vagyis nektek, egyedi folyamatokat tudunk elérni, ilyenek a gyorsabb ügyintézés, bizonyos esetekben kedvezményes kamatok, csökkentett költségek.
Hogy miért? Mert értjük és ismerjük a teljes hazai kínálatot, tudjuk, hol lehet elbukni, és őszintén megmondjuk neked, ha számodra egy hitel veszélyt jelent. És persze azt is, hogy milyen hitel való neked: megkeressük, leszerződjük neked, és segítünk, hogy minél hamarabb túl legyél az egész hercehurcán, és legyen időd élni.
Van-e hátránya az OTP bank hitelnek?
Rendszeresen fizetni kell. 🙂 De a viccet félretéve az OTP hiteltermékei megbízhatóak, a bank a hosszútávú ügyfélkapcsolatra helyezi a hangsúlyt a korrekt ügyintézés mellett. És a legfontosabb, hogy magyar bank, így jól ismeri a hazai viszonyokat!
OTP Bank hitel: mikor érdemes felvennem?
Ha lakást, házat vásárolnál, gondold végig az alábbi szempontokat:
- Új vagy használt ingatlant vennél?
- Vásárolnál vagy inkább építkeznél?
- Hol szeretnél lakni?
- Még keresed álmaid ingatlanát vagy már megvan a kiszemelt ház, lakás?
Ha már megvan a ház, lakás, akkor gondold végig, hogy:
- Szeretnéd felújítani? (pl. festés, csempézés, parkettázás)
- Korszerűsítenéd? (pl. közmű bevezetése, szigetelés)
- Bővítenéd? (pl. tetőtér beépítése)
Mielőtt hitelt vennél fel az OTP-nél vagy bármelyik más pénzintézetnél, gondold végig, hogy pontosan mekkora hitelre van szükséged, és tedd fel az alábbi kérdéseket:
- Mennyi önerővel rendelkezel?
- Van állandó munkahelyed?
- Mekkora bejelentett jövedelmed van?
- Van más hiteled?
- Mennyi pénzt tudnál havonta a törlesztőrészletre szánni?
- Szerepelsz a KHR rendszerben mulasztás vagy visszaélés miatt?
A hitelfelvétellel rengeteg mindent meg lehet valósítani, ám arra figyelj, hogy ne vállald túl magad! Ha elbizonytalanodnál, segítünk!
Hogy vegyem fel a hitelt?
A legegyszerűbb, ha előbb velünk veszed fel a kapcsolatot, hogy megtaláljuk számodra a legjobb konstrukciót!
Segíthetünk
Add meg adataidat, kollégánk maximum egy munkanapon belül keresni fog!