Tartalomjegyzék
A Széchenyi hitel a KAVOSZ Zrt. termékcsaládja. Ezeknek a hiteleknek az alapvető célja, hogy minél több hazai mikro-és kis- és középvállalkozás hitelhez jusson elsősorban az állami kamattámogatás biztosításával. Ha bővebb információra van szükséged, kérdésed van, kérd a segítségünket és mi felvesszük veled a kapcsolatot!
Mi az a Széchenyi hitel?
A Széchenyi Hitel – hivatalos nevén a Széchenyi Kártya Program a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) összefogásában jött létre 2002-ben. A két szervezet közösen alapította meg a KAVOSZ Zrt.-t, ami a Széchenyi hitel koordinálásáért felel. Az elsődleges ügyfélkör a kisvállalati szektor, azon belül is a mikrovállalkozások – számukra nyújtanak kedvező kamatozású vállalkozói hiteleket. A támogatott kölcsönök folyósítása nagyrészt az Európai Unió segítségével valósul meg. A Széchenyi hitel vállalkozások számára érhető el, azon belül is már működő mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik.
Milyen termékek vannak a Széchenyi hitelnél?
Most nézzük át nagy vonalakban a legfontosabb hiteltermékeket.
Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO!
Az első a folyószámlahitel GO!, amely kamat, kezelési költség és kezességi díjtámogatással került forgalomba.
- Hitelösszeg: 1 millió Ft-tól 100 millió Ft-ig
- Hitelcélok széles köre: átmeneti likviditási problémák áthidalására, napi működés finanszírozására
- fix 0,10% kamat, a hitel lejártáig (futamidő: 3 év)
- 0,00% kezelési költség
- Fontos, hogy több banknál, pénzintézetnél elérhető, de figyeljünk arra, hogy eltérő fedezet és adható hitelösszeg vonatkozhat az egyes bankoknál a termékre.
Széchenyi Turisztikai Kártya GO!
A Turisztikai Kártya GO! terméket is kamat, kezelési költség és kezességi díjtámogatással vehetjük igénybe.
- Hitelösszeg: 1 millió Ft-tól 250 millió Ft-ig, kizárólag turisztikai szektorban működő vállalkozások részére érhető el
- Hitelcélok széles köre: a hitel szabadon felhasználható
- Fix 0,00 % kamat, a hitel lejártáig (futamidő: 1-3 év)
- 0,00% kezelési költség
- Ahogy a Folyószámlahitelnél, itt is több banknál igényelhetjük, viszont eltérő kondíciókkal.
Széchenyi Likviditási Hitel GO!
A díjtámogatás itt is érvényes és ezt a hitelt is felvehetjük több banknál, ám figyelnünk kell az eltérő hitelösszegre és a fedezetre.
- Hitelösszeg: 1 millió Ft-tól 250 millió Ft-ig
- Hitelcélok széles köre: szabadfelhasználású forgóeszközhitel (számla nélküli finanszírozással) forgóeszköz beszerzésre, egyéb igénybe vett szolgáltatásra, hitelkiváltásra
- fix 0,20% kamat, a hitel lejártáig (futamidő: 3 év)
- 0,00% kezelési költség
Széchenyi Beruházási Hitel GO!
Kamat, kezelési költség és kezességi díjtámogatással
- Hitelösszeg: 1 millió Ft-tól 1 Mrd Ft-ig
- Hitelcélok széles köre: új vagy használt gépek, berendezések, egyéb tárgyi eszközök és immateriális javak beszerzése, ingatlan építése, vásárlása, fejlesztése, személy- és tehergépjármű finanszírozása
- fix 0,50% kamat, a hitel lejártáig (futamidő: 6 vagy 10 év)
- 0,00% kezelési költség
Agrár Széchenyi Beruházási Hitel GO!
- Hitelösszeg: 1 millió Ft-tól 1 Mrd Ft-ig
- Hitelcélok széles köre: új vagy használt gépek, berendezések, egyéb tárgyi eszközök és immateriális javak beszerzése, ingatlan építése, vásárlása, fejlesztése, személy- és tehergépjármű finanszírozása, továbbá termőföld finanszírozásra is
- fix 0,50% kamat a hitel lejártáig (futamidő: 2-6 év)
- 0,00%/év kezelési költség
Mik a Széchenyi hitel feltételei?
Először is az alábbi cégformák kérvényezhetik a hitelt:
- Kft, Nyrt, Zrt, Bt, egyéni vállalkozó, KKt, ügyvédi iroda, szövetkezet, ügyvédi és közjegyzői iroda, őstermelő, családi gazdálkodó
Szükséges hozzá minimum 1 lezárt üzleti év. Fontos, hogy az elmúlt 6 hónapban nem lehetett 50%-nál nagyobb tulajdonosi változás
A pénzügyi háttérnél pozitív saját tőkével és nyereséges gazdálkodással kell rendelkezni.
És hogy melyek a legfőbb kizáró okok?
- Hatályos NAV végrehajtás
- Korábbi kifizetetlen bankhitel
- Tulajdonos KHR/BAR listán szerepel
Mi a Széchenyi hitel igénylési folyamata?
A Széchenyi hitel felvételéhez egy négypontos, egyszerű igénylési folyamatot kell végigjárnunk.
Általános tájékoztatás
Ekkor tudjuk meg alaposabban, hogy milyen kondíciókkal vehetjük fel a Széchenyi hitelt. Információt kapunk a törlesztőrészletről, futamidőről, kamatokról és arról, hogy a mi vállalkozásunk melyik hitelt pályázhatja meg.
Egyébként a Kavosz honlapján is megtalálhatjuk a szükséges infókat, dokumentumok listáját.
Személyre szabott segítség
Az irodakereső segítségével keresd meg a hozzád legközelebb található irodát, ahol a KAVOSZ munkatársai telefonon és e-mailben is gond nélkül adnak széleskörű és személyre szabott tájékoztatást. A szakértők részletes tájékoztatást nyújtanak nekünk az általunk választott kommunikációs csatornán.
A hiteligénylési csomag összeállítása
Ki kell tölteni a vállalkozásnak megfelelő igénylési lapot és a nyilatkozatokat. Ekkor kell figyelmesen összeállítani a vállalkozásunkhoz szükséges dokumentumokat. Ha megvan a paksaméta, egyeztessünk időpontot az ügyfélszolgálattal a hitelkérelem beadásához.
Irodai személyes ügyintézés
Ezután a szakértő munkatárs megvizsgálja a dokumentumokat, ellenőrzi, hogy megfelelünk-e a követelményeknek. Ezután a hiánytalan kérelemcsomagot továbbítják a kiválasztott hitelintézethez (bankhoz). Utána megtörténik a hitelminősítés.
Ha pozitív volt a banki hiteldöntés, megkötitek a hitelszerződést és a biztosítéki szerződést. Ezt követően végre folyósítják a kölcsönt!
Miyen dokumentumok szükségesek a Széchenyi hitelhez?
A hitelekhez bekért dokumentumok az alapján módosulhatnak, hogy melyik Széchenyi hitelt igényli meg a vállalkozásod. A következőkre viszont biztosan szükséged lesz, attól függetlenül, hogy melyik hiteltípust választod:
- igénylő lap attól függően, hogy milyen típusú vállalkozás számára igényelsz hitelt,
- az elmúlt év (vagy akár több) gazdálkodási adatai (SZJA / EVA / KATA bevallás, éves beszámoló, főkönyvi kivonatok),
- bővített nemleges adóigazolás,
- az igénylő/cégjegyzésre jogosult személyes okmányai,
- kezes vagy kezesek okmányai fénymásolatban,
- nyilatkozat és kezesi záradék.
Az igényléshez ezenkívül további iratokra is szükség lehet, ezek a következők:
- cégkivonat, társasági szerződés,
- előző 12 havi számlaforgalmi igazolás,
- fejlesztési hitelek igénylése esetén szükséged lesz üzleti tervre – ehhez a KAVOSZ weboldalán még mintát is találhatsz.
Különböző letölthető dokumentumok állnak rendelkezésre az egyéni vállalkozók és a társas vállalkozások részére.
A választott Széchenyi hitelhez szükséges benyújtandó dokumentumok listáját elolvashatod a hitelhez kapcsolódó igénylő lapon, amelyet megtalálsz a KAVOSZ oldalán.
Mi történik, ha nem tudom törleszteni a Széchenyi hitelt?
Ha a vállalkozás nem fizeti vissza a szerződésben szereplő feltételek szerint a kölcsönt, akkor a bank a kezest fogja erre felszólítani. Végső esetben pedig akár a hitelszerződést is felmondhatja a bank.
A hiteleknek általában két hátránya szokott lenni. Az első, hogy nem kapjuk meg, a második, hogy megkapjuk, de nem tudjuk visszafizetni. Ha biztosra akarsz menni, ellenőriztesd a hitelképességed és azt, hogy megfelelsz-e a jogosultsági feltételeknek. Ezzel elkerülheted a felesleges buktatókat.
Fontos, hogy előzetesen alaposan gondold végig, mi az a törlesztőrészlet, amit a vállalkozásod ki tud fizetni magabiztosan minden hónapban.
Segíthetünk?
Add meg adataidat, kollégánk maximum egy munkanapon belül keresni fog!