Tartalomjegyzék
- 1 Lakást kell venni hitelből, mert az albérletre szánt összeg a törlesztő részletre is elegendő.
- 2 Ezt hivatott csökkenteni az újonnan bevezetett fogyasztóbarát lakáshitel.
- 3 Akkor nézzük az első lehetőséget, az LTP-t:
- 4 Akkor nézzük a másodikat, a NOK-ot.
- 5 Kitűnő ajánlat ez, hogy az albérlet helyett lakást vegyünk hitelből!
- 6 Kérjen visszahívást!
A fogyasztóbarát hitel bevezetésével két újabb opció is lehetségessé vált a hitelfelvevők részére! Ezt tudtuk meg több hitelpiaci szakértő egybehangzó véleményéből. Mindkét esetben javulnak a feltételek a visszafizetést ahhoz képest, mintha csak a fogyasztóbarát hitelt önmagában vennénk igénybe.
Ezen kiegészítő lehetőségek a következők:
- Lakás Takarékpénztárral együtt számolunk
- Nemzeti Otthonteremtési Közösséggel (NOK-kal) számolunk
Az ingatlanpiaci szakértők rámutatnak, hogy az elmúlt időszakban bevezetett kedvező hiteleket figyelve sok családnak előnyösebb, ha a hiteltörlesztő részleteit fizeti, mintha albérleti díjat.
Lakást kell venni hitelből, mert az albérletre szánt összeg a törlesztő részletre is elegendő.
És még kedvezőbbé teszik a hiteleket!
A környező országokban, mint pl. Szlovénia, Románia valamint a visegrádi országokban is olcsóbb a hitel, mint hazánkban, igaz, csak néhány % a különbség. Az átlagos kamatfelár a szomszédainknál max 3%-ig terjed. Itthon 4,3-4,8% is megtalálható a szerződésekben.
Ezt hivatott csökkenteni az újonnan bevezetett fogyasztóbarát lakáshitel.
Hitelpiaci szakértők szerint nem csak a jelenlegi kedvezményekre számíthatunk, mert egy jó kondíciókkal rendelkező hitelképes ügyfél akár egyedi elbírálásban is részesülhet, ami további kedvező feltételeket tesz lehetővé.
Akkor nézzük az első lehetőséget, az LTP-t:
A felveendő jelzáloghitel jelentősen kedvezőbb lesz, ha mellé kötünk egy (LTP) Lakás Takarék Pénztári szerződést is. Ha a hitel 5-10 éves kamatperiódusú, nagyon ajánlott az LTP-nél is ezt a biztonságos periódust választani. Ha ügyesen választjuk meg az LTP.havi megtakarításának összegét, a 30%-os támogatással elérhetjük a lejáratkori 10 év múlva esedékes tartozás összegét. Az előtörlesztésekkel a futamidőnket is rövidíthetjük az előirányzott futamidő lejárata előtt.
Számoljunk:
- 10 millió Ft hitelt veszünk fel, 20évre, 10 éves a kamatperiódussal
- Mellé kötünk 2 db 20.000 Ft-os, 10 éves futamidejű LTP-t
Ebben az opcióban ami jó,
- a 20 éves futamidőből 10 év lesz, mert a 65 000 Ft/hó törlesztő és a 40 000 Ft LTP együtt 105 000 Ft havi kötelezettség, amit ha kifizetünk
- a 20 évből 10 év lesz, ha a havi 105 000 forint–ot befizetjük. A 20 év helyett 10 évet nyertünk, így 3 millió Ft a zsebünkben is marad, ezt nem kell kifizetni.
Amint láttuk itt az LTP.a futamidő csökkentéssel és az előtörlesztéssel segít. De segít a törlesztő csökkentésével is, ha az LTP lejártakori beforgatásával csökkenthető a tőke nagysága, az 5. és a 10. évben, így a továbbiakban kevesebb lesz a törlesztő részletünk. Vagy kiválthatjuk az esetlegesen magasabbra szökő kamatoknál a tőketartozást az LTP segítségével. Alapfeltétel hogy az LTP szerződéses összege egyezzen a tőketartozás összegével.
Akkor nézzük a másodikat, a NOK-ot.
Ha egy család szeretne értékesebb ingatlant vásárolni, és a CSOK nem elegendő hozzá. Gondoljuk el, hogy 25 millió az ingatlan értéke és van 3 gyermek, akkor a 10 millió mellé szükség lesz a 4,5 milliós állami támogatásra és önerőre is. Ha nagyobb, értékesebb ingatlant szeretnénk, és van havi 148 333 Ft erre a célra, akkor 39,5 millió Ft-os családi házba is belevághatunk.
- Ezt egy 180 havi 19,5 millió Ft-os NOK szerződéssel elérhetjük, aminek a havi részlete 101 333 forint. Eljön a vásárlás joga, a futamidő elteltével, kéri az ügyfél az adható kedvezményeket, akkor megkap egy 39,5 milliós házat havi 148 333 Ft-ért.
Önerő befizetése nélkül, csak havi részletekért vagyonosodhat az, aki ezt a formát választja, plusz jár hozzá 30 %, max. 4,5 millió Ft állami támogatás. A törlesztő részlet fixált a futamidő alatt.
Kitűnő ajánlat ez, hogy az albérlet helyett lakást vegyünk hitelből!
A mai hitelek megengedik azt is, hogy az albérletben élők inkább hitelt fizessenek havonta, mint bérleti díjat. A fővárosban a bérleti díjak megemelkedtek, és már 70 000 Ft – 160 000 Ft egy átlagos 2 szobás lakásbérleti díja. Egy átlagos 30 milliós lakást optimális esetben havi 110 000 Ft törlesztő részlettel megfizethetünk, hogyha 10 évre fixáljuk a kamatokat.
Szakember véleménye szerint sokan vásárolnak a meglévő lakásuk mellé befektetési céllal hitelből ingatlant a régi lakás megtartásával.
Egy kedvezően kiadott lakás kitermeli a hitel havi törlesztő részleteket a költségek kifizetése után is.
Példa:
21 milliós 35 nm-es garzon, vagy kisebb lakás közel 85 000 Ft/havi hitelért megvehető. A havi bérleti díja 115 000 Ft. Elgondolkoztató!
Amennyiben érdeklődne, szeretne megtudni a CSOK-ról részleteket, lakáshitelt szeretne felvenni kedvező feltételekkel, keresse hitelközvetítő szakértőinket, akik díjmentes szakszerű tájékoztatást nyújtanak a lakáshitelekről! Töltse ki az adatlapot és visszahívjuk!