Az MNB lakásárindex növekedési ütemét, ami országosan 15,4 százalék, Magyarország két régiójában is meghaladta az ott tapasztal áremelkedés. 2018 első negyedévében a közép-dunántúli városokban 16,6 százalék, míg a dél-dunántúli városokban 18,8 százalék volt ez az érték. Elmondható ezekről a területekről az is, hogy ezekben a régiókban volt a legerősebb a negyedéves áremelkedés is a tavalyi év utolsó negyedévéhez képest.
Az ország minden régiójában megfigyelhető volt az előző negyedévinél fokozottabb lakásár-emelkedés. Közülük a dél-dunántúli városok esetén volt tapasztalható a legnagyobb növekedés, ahol 10,2 százalékkal növekedtek egy negyedév alatt a lakásárak. Az egyes régiók városai a következőképpen követték egymást a vizsgált időszakban: a közép-dunántúli és dél-alföldi (egyaránt 6,2 százalék), az észak-magyarországi (4,7 százalék) és észak-alföldi (4,6 százalék) városok.
Éves alapon, az első negyedévben a legerősebb dinamikájú növekedési ütemet a dél-dunántúli városok és a közép-dunántúli városok produkálták. Az előbbi 18,8%-kal, míg az utóbbi 16,6%-kal. Így mindkét régió elérte a Budapesten mért 16,6 százalékot, sőt az átlagos éves országos 15,4 százalékos drágulás mértékét pedig meghaladta.
Ki mondta, hogy nincs okuk az örömkönnyekre a háztulajdonosoknak?
Összegezve a fentieket elmondhatjuk, hogy van okuk örömre azoknak az ingatlan tulajdonosoknak akik most készülnek nyélbe ütni a korábban relatíve olcsón vásárolt lakásuk vagy házuk eladását.
Ha igényli, egy helyen minden információ elérhető az új családi otthonteremtési kedvezményről, a minősített fogyasztóbarát lakáshitelekről. Választ adunk az egyéni esetekre, körüljárjuk a legfontosabb gyakorlati kérdéseket, segítünk kiigazodni az új CSOK feltételeiben.
Hívja hitelközvetítő szakembereinket, töltse ki az űrlapot és visszahívjuk!