Mint korábbi cikkünkben írtuk egy lakáshitel felvétele nagyon nagy felelősség. Az ügyfelek sokszor évtizedekre döntenek egy pénzintézet, és egy adott lakáshitel mellett. Ha rosszul választanak, több millió forinttal megterhelik a család költségvetését, teljesen feleslegesen.
Cikksorozatunk második része bemutatja, a lakáshitel igénylés lépéseit és hogy ezek átlagosan mennyi időt vesznek igénybe.
Milyen folyamatai vannak még a lakáshitel igénylésének?
Hitelbírálat
Az értékbecslés megtörténte után a bank a bekért dokumentumok és az értékbecslő által elkészített szakvélemény, illetve a belső szabályzatai alapján elbírálja a hitelt. Az elbírálás általában a beadástól számított harmadik hétre várható. A kölcsönök közül, a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel esetében az MNB maximalizálta az elbírálási határidőt 15 munkanapban az értékbecsléstől. Ha a pénzintézet hiánypótlást kér be, akkor ez az átfutási idő hosszabbodhat. Segítségünkkel azonban nagy valószínűséggel elkerüli majd a hiánypótlást, ezzel szintén napokat megspórolva.
Szerződéskötés
A szerződés megkötése ténylegesen csak pár órát vesz igénybe, de a szerződések előkészítésére és arra, hogy az ügyfél időpontot kapjon, akár egy hetet is várni kell. Ez abból is adódik, hogy törvényi szabályozás azt írja elő a bankoknak, hogy a szerződés fizikai aláírása előtt a szerződéstervezetet elektronikusan három nappal korábban el kell juttatni az ügyfeleknek áttekintésre. A szerződéskötésre a pénzintézet általában két-három időpontot ad meg, mikor tudja fogadni az ügyfeleket. Ha velünk igényli meg a hitelt, akkor ezek a szigorú időegyeztetést igénylő folyamatok is gördülékenyen fognak haladni.
Közokiratba foglalás
A jelzáloghitelek esetében, így a lakáshitelnél is a megkötött hitel és zálogszerződést közokiratba is kell foglalni. A közjegyzők általában 3-4 napon belül tudnak időpontot adni, maga a közokiratba foglalás szintén csak pár órát vesz igénybe. Segítségünkkel a banki szerződés aláírás napján tud menni a közjegyzőhöz is, aki a választott bank fiókjában várja Önt, vagy pár sarokra van attól. A közokirat aláírását követően a pénzintézethez is vissza kell juttatni a szerződéseket amennyiben nem a bankfiókban írta alá azokat.
Zálogjog bejegyzés
A szerződéskötést követően a földhivatalhoz is el kell juttatni a zálogjog bejegyzéséhez szükséges dokumentumokat. Itt arra kell gondolni, hogy a területileg illetékes földhivatalhoz el kell juttatni a bank által előkészített iratanyagot.
Biztosítás kötés
Folyósítási feltétel, hogy a hitel fedezetére meg kell kötni az ingatlanhoz kapcsolódó vagyonbiztosítást és azt engedményeztetni kell az adott pénzintézetre. Az engedményezési nyilatkozatot vissza kell juttatni eredetiben a bankba a folyósításhoz. A biztosítás megkötésében kollégáink szintén segítenek Önnek. Kínálatunkban a legtöbb biztosító ajánlata megtalálható, amelyek közül összehasonlító kalkulátorunk segítségével megtaláljuk az Önnek legmegfelelőbbet. Ezzel szintén napokat spórolunk Önnek, mert nem kell végig járni a biztosítókat sem az ajánlatok beszerzéséért.
Folyósítás
A hitelt közvetlenül az eladónak utalja majd a bank. Mindezt az összes folyósítási feltétel bankhoz történő benyújtását követően teszi meg. A folyósítás általában maximum négy napot vesz igénybe, de a Fogyasztóbarát Lakáshiteleknél maximálisan két napot ír elő az MNB.
Ha végig olvasta a fentieket láthatja, hogy segítségünkkel sok felesleges költségtől és időveszteségtől kímélheti meg magát. Sőt a folyamat alatt a kifizetett foglalóját is biztonságban tudhatja. Biztos lehet abban is, hogy tájékoztatjuk az összes létező állami támogatásról (CSOK, kamattámogatások) és amennyiben Ön jogosult valamelyikre segítünk kiaknázni azokat.
Töltse ki űrlapunkat és vegye igénybe ingyenes szolgáltatásunkat!