Tartalomjegyzék
Az MFB hitel eltér a megszokott banki hitelektől, hiszen a Magyar Fejlesztési Banknál nem pályázhatunk személyi kölcsönre vagy jelzálog alapú lakáshitelre. Ellenben számtalan pályázat és hitel vár ránk vállalkozóként, magánszemélyként. Amennyiben nincs kedved olvasni, kérd a segítségünket!
Mi az az MFB hitel?
Ha megnézzük az MFB hitel kínálatát, láthatjuk, hogy egész más konstrukciókban érdemes gondolkodnunk mint egy kizárólag piaci alapon működő banknál.
Milyen hiteleket lehet felvenni az MFB-nél?
MFB napelem hitel
Ez a hitelkonstrukció jelenleg nem elérhető! Ha ellátogatunk az MFB oldalára, láthatjuk, hogy 2021.05.10. óta nem igényelhető MFB 0% hitel Magyarországon. A program újraindítására ugyanakkor lát esélyt a Magyar Fejlesztési Bank, így várólistán regisztrálják az érdeklődő ügyfeleket.Napelem telepítés MFB támogatással
Agrár forgóeszköz hitelprogram 2020
Ez a pályázat
- egyéni vállalkozásoknak
- gazdasági társaságoknak,
- szövetkezeteknek,
- európai részvénytársaságoknak,
- mezőgazdasági őstermelőknek szól
akinek/amelynek mezőgazdasági üzeme Magyarország területén található és elsődleges mezőgazdasági tevékenységet folytatnak. Illetve azoknak, akik a baromfi, nyúl, sertés és szarvasmarha állattenyésztési ágazatban termeltető tevékenységet folytatnak, és a tevékenység szerinti, országos érdekképviseleti szerv, vagy köztestület ajánlásával és termeltetői szerződéses kapcsolatokkal rendelkeznek.
A kölcsönkérelmet 2022. november 30-ig nyújthatjuk be az MFB felé, Kölcsön/Hitelszerződés megkötésére pedig 2022. december 31-ig kerülhet sor.
Lakossági energiahatékonysági hitelprogram MFB 0 %-os hitel – szüneteltetve
Az eredeti benyújtási határidő 2017. április 24. – 2022. december 31. közötti időszakra volt meghirdetve, ám a beérkezett kölcsönök forrásigénye miatt a kérelmek befogadása 2021. május 10-én szüneteltetésre kerül, vagyis most nem érdemes ezzel a pályázattal foglalkozni.
GINOP-8.4.1/A-17 (Budapesten és Pest megyén kívüli, Magyaroszágon megvalósuló energiahatékonysági felújítás) esetén:
78,19 milliárd forint
A társasházak és lakásszövetkezetek által igényelt Kölcsönök összege nem haladhatja meg a Hitelprogram keretösszegének 50%-át.
VEKOP-5.2.1-17 (Budapesten és Pest megyében megvalósuló energiahatékonysági felújítás) esetén:
14,228 milliárd forint
A társasházak és a lakásszövetkezetek részére nyújtott Kölcsönök összesen nem haladhatják meg a Hitelprogram keretösszegének 25%-át.
MFB élelmiszeripar forgóeszköz hitelprogram 2020
Ez a hitelprogram abban segít, hogy az élelmiszeriparban tevékenykedő vállalkozások forgóeszköz-ellátottságuk javításával is fokozhassák versenyképességüket.
Kik vehetik igénybe?
- egyéni vállalkozások,
- gazdasági társaságok,
- szövetkezetek vagy
- európai részvénytársaságok.
A vállalkozás tevékenységének az alábbi TEÁOR 08’ valamelyikébe kell tartoznia:
1011 Húsfeldolgozás, – tartósítás;
1012 Baromfihús feldolgozása, tartósítása;
1013 Hús-, baromfihús-készítmény gyártása;
1020 Halfeldolgozás, – tartósítás;
1032 Gyümölcs-, zöldséglé gyártása;
1039 Egyéb gyümölcs-, zöldségfeldolgozás, – tartósítás;
1051 Tejtermék gyártása;
1061 Malomipari termék gyártása;
1071 Kenyér, friss pékáru gyártása;
1072 Tartósított lisztes áru gyártása;
1073 Tésztafélék gyártása;
1084 Fűszer, ételízesítő gyártása keretében kizárólag fűszerpaprika gyártás;
1102 Szőlőbor termelése.
És mi a jellemzője ennek a hitelnek?
Hitelösszeg: | min. 5 millió forint és maximum 1 milliárd forint |
Saját erő: | A saját erő mértékét a hitelt nyújtó Hitelintézet jogosult a saját belső szabályzata szerint megállapítani |
Devizanem: | A hitel forintban igényelhető |
Ügyleti kamat: | 3 havi EURIBOR + RKAF** + legfeljebb 3,5% kamatfelár évente |
Hitelbírálati díj: | A hitelt nyújtó pénzügyi intézmény aktuális kondíciós listájának megfelelően, de legfeljebb egyszeri 1 %, és legfeljebb 500 ezer forint |
És hogy mi a határideje ennek a pályázatnak? Refinanszírozási kölcsönkérelem 2022. november 30-ig nyújtható be az MFB felé, Kölcsön/Hitelszerződés megkötésére 2022. december 31-ig kerülhet sor.
MFB krízis hitel
A COVID-19 krízishelyzet kezelésére létrehozott konstrukciót elsősorban mikro- és kisvállalkozások számára indították. A vállalkozások kedvező max. 2,5%-os ügyfélkamat mellett vehettek fel a hitelt minimum 1 millió, maximum 150 millió forint összegben.
A biztosított forrás keretösszegének kimerülése miatt 2021. szeptember 30. napját követően nincs lehetőség benyújtani a pályázatot!
Melyik MFB hitel szól magánszemélyeknek?
Az MFB a magyar állam kizárólagos tulajdonában lévő hitelintézet, alapfeladata hogy kedvező konsítrukciójú hiteleket biztosítson a hazai vállalkozásoknak és magánszemélyeknek. Fontos számára a hosszú távú gazdaságfejlesztés támogatása, azokhoz pénzpiaci források bevonása. A Bank 1993 óta működik befektetési bankként.
Az MFB a piaci igényekre odafigyelő, széles termékpalettával rendelkező fejlesztési bankcsoport szerepét kívánja betölteni, amely a hitelezés mellett többek között a tőkebefektetés, a hitelgarancia és a faktoring területén is aktív.
És a teljesség igénye nélkül lássuk, hogy milyen hitelprogramokat nyújt az MFB a vállalkozások számára:
EFOP-5.1.1-17 Pénzügyi Eszköz Hitelprogram
MFB Széchenyi Mikrohitel Refinanszírozási Program
Gazdaság Újjáépítési Hitel Program
Régió Versenyképességi Pénzügyi Vállalkozás Refinanszírozási Program
Élelmiszeripari Forgóeszköz Hitelprogram 2020
TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram 2020
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása hitel-GINOP-8.1.1-16 (A PÁLYÁZAT LEZÁRULT!)
VEKOP-1.2.3-16 Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése Pest megyében célú Hitelprogram – (A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!)
GINOP-8.2.6-18 Digitális Jólét Pénzügyi Program Hitelprogram (A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!)
GINOP-8.3.1-16 Mikro, Kis- és Középvállalkozások Versenyképességének Növelése Hitel – (A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!)
GINOP-8.4.1/B-16 KKV energia hitel – (A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!)
GINOP-8.8.1-17 Foglalkoztatás ösztönzése célú Hitelprogram – (A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!)
GINOP-8.3.5-18 Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú Hitelprogram – (A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!)
Mik a feltételei az MFB hitelnek?
Ahogy a fentiekből is kiderül az egyes MFB hiteleknek különböző feltételei vannak. Más szempont fog érvényesülni egy mezőgazdasági pályázat esetében és megint más egy lakossági energetikai hitelnél.
Mik az előnyei az MFB hiteleknek?
Az MFB hitelekkel a magánemberek, a mikro-, kis- és középvállalkozások, a nagyobb cégek egyaránt juthatnak olyan támogatásokhoz, amelyekkel széleskörűen fejlődhetnek, fejleszthetnek. A krízis hitelek vagy az energetikai hitelekkel az MFB igyekszik reagálni az aktuális problémákra, jelenségekre és ésszerű támogatást, hitelt nyújtani.
Vannak-e hátrányai?
Hátránya, hogy időben kell lépni, mert amint elfogy a meghirdetett hitelkeret, lecsúszunk a pályázatról. Ha lemaradtunk egy pályázatról, akkor is érdemes megkeresni az MFB-t, mert könnyen lehet, hogy pár év múlva újra nyitnak hasonló célzott pályázatot.
Milyen esetben érdemes MFB hitelt felvennem?
Az MFB hitelek célirányos konstrukciók, gyakran korlátozódnak speciális területekre (pl. élelmiszeripar) érdemes tisztában lenni a pályázás menetével, a feltételerendszerrel, a határidőkkel.
Segíthetünk?
Add meg adataidat, kollégánk maximum egy munkanapon belül keresni fog!