A hitelfedezeti biztosításról más és más a vélemény, valakinek jó, valaki szerint lehúzás, mégis hazánkban több százezer ügyfélnek van a lakáshitele bebiztosítása céljából kötött un. hitelfedezeti biztosítása. A biztosító szakembere felhívja a figyelmünket arra, hogy mindenképpen olvassuk végig a szerződést és a feltételek szerint ésszerű csomagot válasszunk, továbbá korrekt legyen az adataink megadása, mivel így ha kár ér bennünket nem lesz váratlan meglepetés.
A megkérdezett biztosítási szakembertől megtudtuk, hogyan lehetséges az, hogy a káreseménykor a hitel részletét arra az időszakra a biztosító fizesse a bajba jutott ügyfél helyett.
A hitelfedezeti biztosítás egy olyan anyagi segítség a biztosító részéről, mely akkor lép életbe, ha a hitelfelvevő ügyfél pénzügyi gondokkal küzd, és nem tudná időben kifizetni a lakáshitele törlesztő részletét, a fedezet veszélybe kerülhetne emiatt. Ezért egy olyan külön díjat kérnek, mely a hitel törlesztőjéhez van kapcsolva. Ezek együtt fizetendőek, és a hitelintézetben lehet kérni ezt a biztosítási szolgáltatást a hitel felvétellel egy időben.
Működése a következő!
- nagymértékű egészség romlás (rokkantság) vagy halál bekövetkezésekor a biztosító a hiteltartozás teljes összegét kifizeti, míg
- ha kisebb a baj, hosszabb ideig tartó táppénz és munkanélküliség idején is kiegyenlíti helyettünk a biztosító előre meghatározott ideig.
Megtudtuk, amíg hazánkban nem voltak e miatt a szolgáltatás miatt botrányok, egy 2011-es dokumentum szerint Angliában nagy vihart kavart a termék erőszakos elterjesztése utáni hatalmas jutalékok beszedése, és a károk bekövetkezése utáni minimális kifizetések miatt.
Ha gondos átolvasás után megértjük ennek a terméknek a lényegét, akkor nagy biztonságot tudhatunk magunkénak a munkából való kiesés bármely formája esetén!
Bankonkénti legolcsóbb átlagos hitelösszeg, amivel számolunk: 4 800 000 Ft
Átlagos futamidő: 14 év
Vizsgálnunk kell!
- Nyújt-e védelmet a biztosítás munkanélküliségre, ha igen akkor mely típusaira?
- Ha rokkantságra is kiterjed, milyen fokozatú baj esetén lép életbe a segítség?
- Mindenki eldöntheti, hogy érdemes-e megkötnie ezt a biztosítási lehetőséget. véleményünk szerint bármennyi időre szól is a segítség az mindenképpen jól jön egy hitellel leterhelt családi kasszának.
Nézzük tehát a hitelfedezeti biztosítás kisokost!
- Olyan tragédia, mely balesetből eredő halál, esetleg rokkantság vagy keresőképtelenség.
- Csak a rokkantság fokozatai az Egészségkárosodás, a Kormányhivatal ad ki igazolást a mértékéről.
- Fennálló tartozás: amit még törlesztenünk kell.
- Azoknak a napoknak és hónapoknak a száma, mely alatt nincs fizetésünk, helyette táppénzen vagyunk, keresőképtelenség.
- Ha van meglévő betegség és a kár bekövetkezése ennek köszönhető, a biztosítók nem kötnek szerződést, mert ez meglévő betegség.
- Önrész: Azt az eltelt időszakot nevezzük önrésznek ennél a biztosítási formánál, amikor megtörténik a baj, és addig tart, ameddig a biztosító elkezdi a kockázatviselést,általában ez az időszak 2 hónap.
- Törlesztési biztosítás: hitelfedezeti biztosítás.
- Várakozási idő: az az idő, ameddig elindul a biztosító kifizetése, a megkötéstől számítva. Ez idő alatti kárt nem rendezi a biztosító, a kötelező előírások miatt. Olyan ez, mint az önrész a Casco-nál.
Válaszadóink jelezték azt, hogy a hitelnyújtók véleménye szerint mire figyeljünk a lakáshitelekkel kapcsolatos biztosításoknál.
Kérdésünkre azt is elmondták, hány ügyfél választotta ezt a biztonsága érdekében.
• A Groupama jelenleg 70 ezer, a BNP Paribas Cardif 25 ezer, az UNIQA Biztosítónál pedig 10 ezer ügyfél kötött hitelfedezeti biztosítást is a jelzáloghitelük mellé.
Csak feltételezzük hány százezer ilyen fedezeti biztosítás van hazánkban, mivel pontos számadatok nincsenek a rendelkezésünkre bocsátva.
- A Groupama bankbiztosítási igazgatója Berentés László szavai szerint „25éves időtartamra már erősen ajánlott biztosítást kötni, ami véd minket az előre nem betervezhető helyzetektől, esetleg családi tragédiáktól.
- Kiss Márk István, a BNP Paribas Cardif. vezérigazgatója a következő tanácsot adta: „A fedezeti biztosítás megkötésekor mérlegelni kell a szabályokat,esetleg speciális előírásokat, és az időpontot is, utólag csak korlátozottan köthető”.
- Felkérésünkre Kóka Antal, az UNIQA Biztosító értékesítési igazgatója a korrekt adatszolgáltatásra világított rá. Az egészségről szóló irat, ha nem a valóságot tükrözi, kár esetén meglepetés éri az ügyfeleket. Hozzátette a hitelbiztosító szakértő, hogy 10 jelzálog ügylet mellé 4 ilyen biztosítást kötnek, és a személyi kölcsönökhöz közel 70% köti ezt a szolgáltatást.
- Bóna Katalin az UNION Biztosító életbiztosítási ügyvezető igazgatója szerint egy már létező betegség akadálya lehet a szóban forgó biztosítás megkötésének.
- A Generali Biztosító munkatársa szerint az adóstárssal együtt kötött szerződések jóval nagyobb mértékű biztonságot jelenthetnek.
Nyilatkozatában Bárdos Tamás, az Erste Biztosító termékfejlesztési vezetője elmondta, akinél már a törlesztők fizetése is gondot jelenthet az mindenképpen nagyobb biztonságot nyújtó összetettebb csomagot válasszon, aki viszont probléma mentesen tudja vállalni a törlesztését, annak mindenképpen egy fő kockázatra kötött szerződés lesz megfelelő
Ha érdekli a fent leírt lakáshitel forma, esetleg a biztosítás felkeltette figyelmét, kérje hitelközvetítőink véleményét,személyre szabottan vizsgáljuk lehetőségeit. Töltse ki űrlapunkat és visszahívjuk!