10 észrevétel, ami nem tisztázott a családi akciótervből.
1. Milyen típusú lesz az új hitel, amit babaváró támogatás néven is emlegettek már?
• Szabad felhasználású jelzáloghitel, melyhez ingatlan fedezet kell?
• személyi kölcsön, nagyon magas 10% körüli kamatozású?
• egy új típusú harmadik?
A költségvetési kiadások mértéke függ majd a kérelmezők arányától és a jogosultak pontos körülírásától, érthető meghatározásától.
2. Milyen állami kezesség, garancia lesz rá?
A fentiek miatt gondoljuk azt, hogy a visszafizetésre valamifajta állami kezességre, garanciára is szükség lesz, úgy a bankok felé is, lehet egy új hiteltípus, ami viszont versenyezhet a meglévő és kedvező kamatozású lakáshitelekkel!
3. Az egyes bankoktól függ majd az igénybevétel?
Úgy tűnik, nem kérdés, hogy banki hitelbírálatra szükség lesz, ez azonban nem lesz szükségszerűen egységes. Minden bank követi a saját hitelbírálati belső szabályzatát.
4. Ha megszületik az első gyerek, a tőketörlesztés felfüggesztése miatt a futamidő vagy a jövőbeni törlesztő részlet emelkedik meg?
Minden gyermek születésekor három évre függeszti fel a kormány a hitel törlesztését, ami azt jelenti, hogy az eredeti 20 éves törlesztési időszak egy új gyermek esetén 17 évre, két új gyermek esetén pedig 14 évre csökken (3 új gyermek esetében megszűnik), amennyiben nem lesz a gyermekek között időbeni átfedés, és a futamidőt végig ugyanannyinak tekintjük.
5. A nő nyakán maradhat a tartozás válás esetén?
A kormány a nők hiteléről beszél, pedig minden esetben házaspár a hitelfelvevő!
6. Pontosan milyen munkaviszony szükséges a hitelhez?
Nincs meghatározva a munkaviszony milyensége!
7. Lesz-e minimális összeg és futamidő?
Lehet-e eltérni a 10 milliós összegtől és a 20 éves futamidőtől, lehet–e 5-10 éves futamidő?
8. Lesz-e határidő a további gyermekek születésére?
Azt már tudjuk, hogy az első gyereknek a programba való belépés (valószínűleg a hitel jóváhagyása) után 5 éven belül kell megszületnie, de mikorra kell teljesülnie pontosan a 2. és a 3. gyermek megszületésének?
9. Mi lesz az örökbefogadó szülőkkel?
A kormány családtámogatási intézkedései tudomásunk szerint nem diszkriminálják negatívan az örökbefogadókat. De még nem tisztázott részt kapnak-e a hitelből?
10. Időben egyeztetnek-e bankokkal és időben felkészítik-e őket?
Összességében sok más kormányzati intézkedés alapján mondhatjuk, hogy érdemes lenne minél előbb elkészíteni a pontos, egyértelmű szükséges jogszabályokat és megküldeni a bankok számára a rájuk vonatkozó feltételeket!
Amennyiben lakáscélja van, lakáshitelt szeretne felvenni, érdeklődik a lehetőségei után, esetleg az új CSOK változások keltették fel érdeklődését, érdeklik az új családi akcióterv leendő részletei, hívja hitelközvetítő szakembereinket, hogy szakszerű felvilágosítással segítsük döntését!
Töltse ki űrlapunkat, visszahívjuk!
Kérjen visszahívást - CSOK!
Adja meg adatait, hogy kollégánk kereshesse!