Tartalomjegyzék
Az elmúlt időszakban bekövetkezett forintgyengülés nem a kamatemelkedés bekövetkezésének kérdését veti fel, hanem azt, hogy mikorra várható kamatemelkedés. Az alapkamatok emelkedése, mint a BUBOR, maga után vonja a változó kamatozású lakáshitelek fizetendő kamatainak emelkedését is.
Mire lehet számítani az MNB-től?
Nézzünk egy kis gazdasági kitekintést. A forint drasztikus gyengülésbe kezdett az elmúlt időszakban. Az MNB azonban még mindig nem emelte meg a kamatot. Ennek egyik oka, hogy az ország adósságállománya jelentősen lecsökkent és a deviza hitelek a lakossági hitelezésben felszámolásra került, így a gyenge forint jelenleg segíti a gazdaság fejlődését. Teszi ezt úgy, hogy az exportra termelő cégek, akik devizában kapják bevételüket magasabb nyereséget érnek el a bevételeik átváltásakor. Azonban a gyengülésnek is van egy lélektani határa, amit ha elér a forint az MNB-nek lépnie kell.
Levélben értesítik a bankok az ügyfeleket!
Az elkövetkező egy hónapban a változó kamatozású lakáshitel vagy szabad felhasználású jelzáloghitel konstrukcióval rendelkező személyek, értesítést fognak kapni a bankjuktól. A levélben arra hívják fel ügyfeleik figyelmét, hogy érdemes változó kamatozású hitelüket fix kamatozású hitellel kiváltani.
[jelzalog-adsense slot=”2975835241″]
Az MNB ez év áprilisában közétett egy ajánlást, amely alapján a bankoknak értesíteniük kell a változó kamatozású hitellel rendelkező ügyfeleiket, akik a fair banki törvény bevezetése előtt (2015.02.01) vettek fel jelzálog vagy lakáshitelt változó kamatozással és még legalább 10 év van hátra a futamidőből.
A levél arról értesíti ezen ügyfeleket, hogy érdemes változó kamatperiódussal rendelkező hitelüket fixre cserélni, mivel a mostani rekord alacsony kamatszinteknél csak magasabb várható a jövőben. Az értesítés minden érintett legkésőbb 2020. január végéig fogj megkapni.
Miért érdemes most lecserélni a változó kamatozású hitelt?
Mivel a kamatok rekord alacsony szinten vannak, várható hogy hamarosan kamatemelkedésre kerül sor. Ebben az esetben a változó kamatozású hitellel rendelkező ügyfelek, szembesülhetnek azzal, hogy akár 3 havonta emelkednek a törlesztőrészletük.
Mindenképen érdemes elgondolkozni azon, hogy a rövid kamatperiódussal rendelkező hitelt, ebben az alacsony kamatkörnyezetben egy hosszabb periódusúra cseréljék, azaz hitelkiváltással csökkentsék a kockázatukat. A hitelkiváltás során előfordulhat, hogy a fixált kamattal rendelkező hitelkonstrukció egy kicsit magasabb törlesztőrészlettel rendelkezik a jelenlegi változó kamatozású hitel törlesztőrészleténél, de ezzel lépéssel akár a teljes futamidőre fixálni tudják a törlesztést, így minimális ráfordítással nullára csökkenthetik a kockázatukat.
Mi a helyzet a hosszabb kamatperiódussal rendelkező (5,10 év, végig fix) hitelekkel?
Ebben az esetben is érdemes elgondolkozni a hitelkiváltáson, mert ahogy már említettük korábban jóval magasabb kamat mellett lehetett hitelhez jutni. Érdemes most kihasználni a rekord alacsony kamatszintet és egy jól megválasztott hitelkiváltással, több százezer forintot spórolni a törlesztőrészleteken.
Miért forduljanak szakembereinkhez?
A hitelintézetek csak egy ajánlatot, a sajátjukat tudják Önöknek bemutatni. Cégünk az összes nagyobb pénzintézettel kapcsolatban van, így függetlenül az Önök érdekeit szemelőtt tartva, akár egy óra alatt be tudják mutatni Önöknek, hogy melyik pénzintézet milyen feltételekkel tudja megvalósítani a hitelkiváltásukat.
[jelzalog-adsense slot=”2975835241″]
Mivel a legtöbb banknál kiemelt partnerek vagyunk, egyedi kamatkedvezményeket tudunk biztosítani ügyfeleinknek, hogy még nagyobb megtakarítást érhessenek el.
Szolgáltatásunk az Önök számára teljesen díjmentes!
Kérje segítségünket a lenti űrlap kitöltésével, szakembereink keresni fogják!