Tartalomjegyzék
A gazdaságélénkítő program az amitől most hangos a sajtó, jönnek-mennek a kormányinfók. Ennek a cikknek az lenne a célja, hogy egy kicsit képet adjak arról, mikre lehet számítani a kormány gazdaságélénkítő programja kapcsán. Kérlek, kövesd a profilomat, lájkold ezt a bejegyzést, és oszd meg azokkal, akiknek szerinted érdekes lehet, hogy ők se maradjanak le a legfrissebb gazdaságélénkítő programmal kapcsolatos hírekről! A videóból mindent megtudhatsz, de amennyiben olvasni szeretsz, a videó alatti szöveg egy az egyben a videó tartalma leírva.
CSOK változások a gazdaságélénkítő program részeként
Képzeljétek el, hogy visszamenőleg hozzányúlnak a CSOK szabályaihoz! Ha régen új építésű ingatlant vettél, és most költözöl valamilyen okból, akkor már használt lakásra is továbbviheted a CSOK-ot. Ez a módosítás fontos része a jelenlegi gazdaságélénkítő programoknak, hiszen ösztönözheti az ingatlanpiacot. A CSOK Plusz kapcsán bejelentették, hogy anélkül viheted tovább, hogy vissza kellene fizetni a támogatást vagy a támogatott hitelt. Tehát gyakorlatilag nem kell visszafizetni: ha másik ingatlanba költözöl, viheted magaddal a támogatást, ami szintén hozzájárul a gazdaságélénkítő intézkedések sikerességéhez.
Béremelés és infláció
Béremelést is ígértek, amely meghaladja az inflációt. Ez a gazdaságélénkítő program részeként 8-10%-os emelést jelenthet. 3%-os nyugdíjemelést is ígértek, ami fontos társadalmi lépés. Ezenkívül a kollégium projektek is a gazdaságélénkítő intézkedések sorába tartoznak: ezek a projektek a fiatal tanulók lakhatását segítik. Bérlakás Programokat is terveznek, amelyek szintén a gazdaságélénkítő csomag részét képezik.
Új támogatások a gazdaságélénkítő programban
A lakhatási támogatás is fontos eleme a gazdaságélénkítő programnak, amit a munkáltatók fogják adni cafetéria elemként. Itt havi 150 000 Ft-ról hallhattunk, évi 1 800 000 Ft összegben. Ezt a lépést a gazdaság ösztönzés eszközeként tervezik bevezetni, hiszen a munkavállalók számára segítséget nyújthat.
Lakáscélú támogatások és SZÉP-kártya
A gazdaságélénkítő intézkedések között szerepel, hogy jövőre a nyugdíjpénztárakból ki lehet venni a pénzt lakáscélra vagy lakáshitel előtörlesztésére, sőt szabadfelhasználású jelzáloghitel előtörlesztésére is. Emellett a SZÉP-kártya egyenlegét is fel lehet majd használni felújításra, ami szintén a gazdaságélénkítő program része. Látható, hogy most nagyon beindultak ezek az intézkedések, de nem tudjuk, hogy ezek időszakosan tervezett lépések-e, vagy a választások miatt indított gazdaságélénkítő csomag részei.
Gazdaságilag a sok állami támogatás nem biztos, hogy jó, a sok beavatkozás nem biztos, hogy nem fog majd torzítani a gazdasági folyamatokon, ahogy eddig is tette.
THM-plafon és további intézkedések
Továbbá, 5%-os THM-plafont is ígértek, ami a lakáshitelt felvevők számára kedvező lépés. A bérleti konstrukcióval összekötött CSOK is a gazdaságélénkítő programok közé tartozik: ez először bérletként indul, majd később tulajdonjoggá válhat. A babaváró hitelesek mentése is napirendre került. Ha valakinél nem jött a gyermek öt év után, most két év haladékot kap, ami jelentős támogatás lehet a családok számára. De törvénytervezetbe azt is leírták, hogy akit nagyon megterhel a büntetés vagy az emelkedő kamat, az méltányosságot kérhet. Tehát ez is egy érdekes kérdés, hogy aki már látja, hogy
Összegzés: A gazdaságélénkítő program hatásai
Rengeteg új lehetőség van! Ha valami részletesebben érdekel a gazdaságélénkítő program témájában, írd meg hozzászólásban. Kövesd a blogot, hogy ne maradj le a legfrissebb gazdasági hírekről!