Tartalomjegyzék
- 1 Tévhit #1: „A saját bankom úgyis a legjobb ajánlatot adja”
- 2 Tévhit #2: „A személyes ügyintézés a legbiztonságosabb”
- 3 Tévhit #3: „A bank uzsorás, mert sokat kell visszafizetnem”
- 4 Tévhit #4: „A támogatott hitelen a bank nem keres, nem is akarja odaadni”
- 5 Tévhit #5: „A bank köteles kiszolgálni, én vagyok az ügyfél”
- 6 Tévhit #6: „A hitelközvetítő csak drágábbá teszi a hitelt”
- 7 Tévhit #7: „Vegyünk fel inkább személyi kölcsönt, ne terheljük meg az ingatlant”
- 8 Tévhit #8: „A hitelfelvételhez nem kell érteni, csak aláírom és kész”
- 9 Tévhit #9: „A hitelközvetítő elfogult, nem független”
- 10 Miért lenne fontos, hogy kérd a segítségünket?
- 11 Tévhitek helyett szakértői segítség – ingyen
- 12 Segíthetünk?
Ennek a cikknek a célja, hogy eloszlatásra kerüljenek leggyakoribb hitelfelvétellel kapcsolatos tévhitek, mert sajnos ezek miatt rengetegen hoznak rossz döntést. Ha épp most állsz hitelfelvétel előtt, akkor olvasd végig figyelmesen – milliókat spórolhatsz vele! Amennyiben tetszik majd a lenti videó, melynek szövegét a videó alatt írásos formában is megtalálod, akkor érdemes követned a profiljaimat, (Tiktok, Youtube, Facebook, Instagram, Pinterest) mert akkor nem maradsz le a legújabb fejleményekről.
Tévhit #1: „A saját bankom úgyis a legjobb ajánlatot adja”
Az egyik legnagyobb a hitelfelvétellel kapcsolatos tévhitek között az, hogy ha már van egy számlád egy banknál, akkor ott automatikusan a legjobb ajánlatot kapod. Sajnos ez nem így van! Gyakran előfordul, hogy a bank a meglévő ügyfeleinek rosszabb feltételeket kínál, mint az új ügyfeleknek. Tehát ha csak a saját bankodnál érdeklődsz, milliókat dobhatsz ki az ablakon. Éppen ezért javaslom, hogy kérj tőlünk díjmentes segítséget – összevetjük az összes banki ajánlatot, és megmutatjuk, melyik a legkedvezőbb számodra.
Tévhit #2: „A személyes ügyintézés a legbiztonságosabb”
Sokan úgy érzik, hogy a banki ügyintézővel való személyes találkozó nyújtja a legnagyobb biztonságot. Pedig ez gyakran téves. Ha valami félremegy, nem tudod bizonyítani, mit mondott az ügyintéző. Egy e-mail vagy rögzített call centeres hívás viszont bizonyítékként szolgálhat. Szóval ne félj az online vagy telefonos ügyintézéstől, gyakran ez a biztosabb út.
Tévhit #3: „A bank uzsorás, mert sokat kell visszafizetnem”
Tény: egy 35 millió forintos hitel után 30 év alatt akár 76 millió forintot is visszafizethetsz. Ez elsőre soknak tűnhet, de gondolj bele: ha most neked lenne 30 milliód, odaadnád valakinek, aki csak 30 év múlva adja vissza 76 millióként? Nem biztos… És még mindig ott a jelenérték, infláció, hozamkülönbségek kérdése. A bank kamatot kér, mert pénzt ad – nem jótékonyságból. És ne feledd: ha te adsz kölcsön, minimum 12-13% hozamot szeretnél, de ha a bank kér 6%-ot, máris uzsorát kiáltunk? Gondold ezt is végig józanul.
Tévhit #4: „A támogatott hitelen a bank nem keres, nem is akarja odaadni”
Sok ügyfél azt hiszi, hogy a bankok „utálják” a támogatott hiteleket. Ez tévedés. Egy CSOK Plusz vagy kamattámogatott konstrukció a banknak is profitot hoz. Éppen ezért nem fognak ellenállni a kihelyezésének – csak tudni kell, hogyan kérd, és mit kell figyelembe venni.

Tévhit #5: „A bank köteles kiszolgálni, én vagyok az ügyfél”
Ez a gondolkodás akkor működik, ha te fizeted a számlavezetési díjat. De hitel esetén te már nem ügyfél vagy, hanem kérelmező. A bank dönti el, hogy ad-e, és milyen feltételekkel. Ha nem értesz a bonyolult ATM szabályzatokhoz, bonitásvizsgálatokhoz, akkor ne próbáld meg egyedül megugrani a folyamatot.
Ez nem a te szakterületed – ezért vagyunk mi. Ráadásul díjmentesen segítünk.
Tévhit #6: „A hitelközvetítő csak drágábbá teszi a hitelt”
Sokan még mindig azt hiszik, hogy a közvetítő „pluszban” kerül pénzükbe. Az igazság ezzel szemben az, hogy a közvetítő díja már eleve be van kalkulálva a banki ajánlatokba. Ha nem kérsz segítséget, ugyanúgy kifizeted – csak nem kapsz érte semmit.
Mi viszont jobb ajánlatokat, gyorsabb ügyintézést és kedvezőbb feltételeket tudunk elérni, mivel nagy volumenben dolgozunk a bankokkal. Egyedül egy hitel – nálunk több száz havonta. Ez a különbség.
Tévhit #7: „Vegyünk fel inkább személyi kölcsönt, ne terheljük meg az ingatlant”
Ez egy nagyon veszélyes csapda! Sokak szerint a személyi kölcsön biztonságosabb, mert nincs rajta jelzálog. De ha nem fizetsz, a végén ugyanúgy végrehajtásra kerülhet sor – és mehet az ingatlanod is.
Ráadásul míg egy lakáshitel kamatozása lehet 5–6%, addig egy személyi kölcsön simán lehet 12–14%. Miért fizetnél kétszer annyi kamatot, ha ugyanazt az összeget kevesebb költséggel is megkaphatnád?
Tévhit #8: „A hitelfelvételhez nem kell érteni, csak aláírom és kész”
Sokan azt gondolják, hogy a hitelfelvétel nem egy bonyolult dolog: bemennek a bankba, elmondják, mire kell a pénz, és aláírnak valamit. A valóság azonban sokkal összetettebb. Egy lakáshitel vagy bármilyen nagyobb összegű hitel felvétele komoly pénzügyi döntés, ahol számtalan rejtett buktató és félreérthető részlet vár. Ezért fontos ezt is megemlíteni a hitelfelvétellel kapcsolatos tévhitek között.
Nem mindegy, hogy fix vagy változó kamatozású a hitel. Nem mindegy, hogy milyen THM-mel, milyen kezdeti költségekkel, milyen előtörlesztési feltételekkel írsz alá. A legkisebb félreértés is több millió forintos többletköltséget jelenthet a futamidő alatt.
Ráadásul ha hibázol, nemcsak a pénzt bukhatod el, hanem az álmaid otthonát is, mert egy elutasított hitel után a foglalót sem biztos, hogy visszakapod. Ez pedig nem játék.
A hitelfelvétel egy szakma – ha nem ez a te területed, akkor miért vállalnád be a kockázatot egyedül? Autószerelőhöz is azért mész, mert nem akarod otthon egyedül szétszedni a motort. Ugyanez igaz a hitelekre is: bízd ránk, és garantáltan jobban jársz.
Tévhit #9: „A hitelközvetítő elfogult, nem független”
Ez az egyik legmakacsabb hitelfelvétellel kapcsolatos tévhit: hogy a hitelközvetítő „biztos valamilyen bank érdekeit képviseli”, és úgyis csak azt ajánlja, amelyik neki a legtöbbet fizet.
Az igazság ezzel szemben az, hogy egy jó hitelközvetítő független és kizárólag az ügyfél érdekeit képviseli. Mi nem egy banknak dolgozunk, hanem több tucat pénzintézettel vagyunk kapcsolatban. Pontosan azért, hogy össze tudjuk hasonlítani az ajánlatokat, és a legjobbat tudjuk kiválasztani a TE helyzetedre szabva.
Miért lenne fontos, hogy kérd a segítségünket?
Ami neked láthatatlan, azt mi nap mint nap látjuk: apró betűs részek, rejtett költségek, akciók, kamatkedvezmények, egyedi elbírálási lehetőségek. Ráadásul a bankok sokkal jobban bánnak velünk – nagy volumenben viszünk hozzájuk ügyfeleket, így tudunk tárgyalni, kérdezni, és elérni olyat is, amit egy egyéni ügyfél nem tudna.
És ami a legfontosabb: a mi díjunkat nem te fizeted, hanem a bank – függetlenül attól, hogy kérsz-e segítséget. Tehát ha nem kérsz, ugyanúgy kifizeted a közvetítői díjat – csak nem kapsz semmit cserébe.
Ezért mondom mindig: díjmentesen dolgozunk, de rengeteget hozhatunk a konyhádra – pénzben, időben és nyugalomban is. Nem csak függetlenek vagyunk, de a TE érdekeid képviseletére vagyunk berendezkedve.
Tévhitek helyett szakértői segítség – ingyen
A legfontosabb tanácsom: ne akarj mindent egyedül megoldani! Ahogy én sem építek kéményt vagy javítok autót, te se intézd egyedül a hiteled, ha nem ez a szakmád. Ez egy összetett világ, amiben egy hiba milliókba kerülhet – vagy elbukott foglalóba, elutasított hitelbe.
Keress bátran, szívesen segítek díjmentesen, és minden videómat, tanácsomat megtalálod a profilomon. Ne hidd el a tévhiteket – járj utána, kérdezz, és dönts jól!