Tartalomjegyzék
- 1 A legnagyobb kockázat: az alulbiztosítottság!
- 2 Mit jelent az alulbiztosítottság a lakásbiztosítások estén?
- 3 Mi történik káresemény esetén, ha nincsennek aktualizálva a lakásbiztosítások?
- 4 Hogyan kerülheted el az alulbiztosítottságot?
- 5 Lakásbiztosítási kampány: Most különleges lehetőséged van!
- 6 Lakásbiztosítások társasházban – amit tudnod kell!
- 7 Mi a probléma ezzel?
- 8 Segíthetünk?
Gondolkodtál már azon, mi a legnagyobb kockázat, ami a lakásodat fenyegeti? Mindegy, hogy családi házban vagy társasházi lakásban élsz, ha nincs megfelelő lakásbiztosításod, hatalmas veszélynek teheted ki magad és az otthonodat! Különösen akkor, ha lakáshitel is terheli az ingatlanodat, hiszen a bankok is megkövetelik a lakásbiztosítások meglétét.
A lenti videóban elmondom, hogy miért fontosak a megfelelő lakásbiztosítások és hogyan előzheted meg a legnagyobb hibákat. Amennyiben tetszik majd a lenti videó, melynek szövegét a videó alatt írásos formában is megtalálod, akkor érdemes követned a profiljaimat (Tiktok, Youtube, Facebook, Instagram, Pinterest), mert akkor nem maradsz le a legújabb videóimról.
Ha nem szeretnél lemaradni az ingatlanokkal, állami támogatásokkal, pályázatokkal és biztosításokkal kapcsolatos hasznos információkról, kövess be, lájkold ezt a cikket, sőt, oszd meg azokkal, akiknek érdekes lehet!
A legnagyobb kockázat: az alulbiztosítottság!
Ha ingatlanban élsz, az egyik legnagyobb kockázat az, ha káresemény történik. Ennél már csak az bosszantóbb – és mondhatni még nagyobb kár –, ha az ingatlanod alul van biztosítva. Ez a probléma sokkal több embert érint, mint hinnéd, és óriási anyagi veszteséget okozhat.
Mit jelent az alulbiztosítottság a lakásbiztosítások estén?
Tegyük fel, hogy van egy 50 millió forint értékű ingatlanod, de a lakásbiztosítás kötvényében csak 25 millió forintos biztosítási összeg szerepel. Nyugodt vagy, mert azt gondolod, hogy van biztosításod, és a biztosító minden évben indexálja az összeget. Azonban ne felejtsük el, hogy az infláció, az építőanyagárak drágulása és az ingatlanpiaci változások miatt az ingatlanok értéke folyamatosan nő!
Ha most kijönne egy értékbecslő, könnyen lehet, hogy az ingatlanod valójában már 60 millió forintot ér. Ha a biztosításod viszont csak 30 millió forintra van kötve, akkor bajban lehetsz!

Mi történik káresemény esetén, ha nincsennek aktualizálva a lakásbiztosítások?
Tegyük fel, hogy egy vihar vagy csőtörés következtében 6 millió forintos károd keletkezik. Az első gondolatod az, hogy „Nincs gond, hiszen lakásbiztosításom van 30 millió forintra!”
A biztosító viszont azt mondja:
Kedves ügyfelünk, az ingatlana 60 millió forintot ér, de csak 30 millióra biztosította. Ez azt jelenti, hogy a kárösszegének csak az 50%-át tudjuk téríteni. Így a 6 millió forintos kárából csak 3 millió forintot fogunk megtéríteni.
Ezért az alulbiztosítottság óriási probléma. Fizeted a biztosítási díjat, mégis, amikor kár történik, csak az arányos részt kapod meg! Ez rengeteg pénzveszteséget jelenthet.
Ha egy 60 milliós ingatlanod van, de csak 30 millió forintra biztosítottad, akkor minden káresemény után csak a kár 50%-át kapod meg. Ez nagyon veszélyes!
Hogyan kerülheted el az alulbiztosítottságot?
- Évente ellenőrizd a lakásbiztosításodat!
- Az infláció és az ingatlanpiaci változások miatt a biztosítási összeget rendszeresen frissíteni kell.
- Ne csak azt nézd, hogy melyik a legolcsóbb biztosítás!
- Fontos, hogy megfelelő biztosítási fedezet legyen az ingatlanodon. Az olcsó lakásbiztosítások sokszor nem fedezik teljes mértékben a károkat!
- Építkezés vagy felújítás után aktualizáld a biztosításod!
- Ha új konyhát, fürdőszobát csináltatsz vagy bővíted az ingatlant, akkor a biztosítási összeg módosítására is szükség van!
- Kérj segítséget biztosítási szakértőtől!
Ha nem vagy biztos abban, hogy megfelelő biztosítással rendelkezel, egy szakértő segíthet a legjobb lakásbiztosítás kiválasztásában. A kollégáim díjmentesen segítenek neked minden biztosítási kérdésben!
Lakásbiztosítási kampány: Most különleges lehetőséged van!
A 2025. március 1. és március 31. közötti lakásbiztosítási kampány lehetőséget biztosít arra, hogy évfordulótól függetlenül felmondhasd a meglévő biztosítási szerződésedet. Ez egy kivételes alkalom arra, hogy átgondold a jelenlegi biztosításod feltételeit és szükség esetén kedvezőbb ajánlatra válts!
Lakásbiztosítások társasházban – amit tudnod kell!
Ha társasházban laksz, könnyen lehet, hogy már van egy közös lakásbiztosításod, amelyet a közös költséggel együtt fizetsz. Ilyenkor az egész társasház egyben van biztosítva. De vajon ez elég?
Hogyan tudod kiszámolni, hogy neked mennyi biztosítás jut? Egyszerű! Oszd el a társasház teljes négyzetméterét a saját lakásod négyzetméterével, és így arányosan megkapod, hogy mennyire vagy biztosítva.
Mi a probléma ezzel?
Ha a társasház biztosítása túl alacsony összegű, és nem fedezi teljes mértékben az ingatlanod értékét, akkor bajban lehetsz! Ilyenkor két dolgot tehetsz:
- Kiegészítő biztosítást kötsz ugyanannál a biztosítónál.
- Új lakásbiztosítást kötsz egy másik biztosítónál.
Fontos tudni, hogy egy ingatlanra több lakásbiztosítás is köthető, de káresemény esetén csak egy biztosítás alapján tudsz kárigényt benyújtani. Ezért érdemes átgondolni, hogy melyik biztosítóval jársz a legjobban!
Ne halogasd! Ellenőrizd most a lakásbiztosításodat!
Most, hogy tudod, milyen veszélyes az alulbiztosítottság, érdemes megnézni a saját biztosítási kötvényedet. Mennyire van biztosítva az ingatlanod? Ha az értéke növekedett, de a biztosítási összeg maradt a régi, akkor kérj módosítást mielőbb!
Ne hagyd, hogy egy káresemény után derüljön ki, hogy nem vagy megfelelően biztosítva! A megfelelő lakásbiztosítások nyugalmat és pénzügyi védelmet nyújtanak!