Tartalomjegyzék
- 1 A lakáshitel igényléséhez az alábbi linkeken számos hasznos információt talál.
- 2 CSOK (Szocpol) 2023-2024
- 3 Lakáshitel igénylés banki folyamata a beadás után
- 4 Az adásvételi szerződéssel kapcsolatos kérdések
- 5 Lakáshitel ajánlatok kérése
- 6 A közjegyzői okiratról
- 7 Ingatlanvásárlás illetéke, ingatlan eladás adóvonzata, cserét pótló vétel illetékkedvezménye
- 8 Íme a 10 pont, amivel az Adósságfék és a FAIR bank törvény megváltoztatta a jelzáloghitel felvételt!
- 9 Hitelbiztosítéki érték vs. forgalmi érték!
- 10 Lakáshitel igénylése
- 11 Kérjen visszahívást!
Ezen az oldalon csokorba szedtünk Önnek a jelzáloghitel felvételéhez és az ingatlan vásárlásához kapcsolódó tennivalókat, illetve a banki és a bankon kívüli folyamatokat.
A lakáshitel igényléséhez az alábbi linkeken számos hasznos információt talál.
Az alábbi tartalomjegyzékben, ha az Önt érdeklő témára kattint, a böngésző automatikusan a keresett tartalomhoz gördül.
Tartalomjegyzék:
A CSOK 2023-2024 (Szocpol ) közérthetően
Lakáshitel igénylés banki folyamata a beadás után
Az adásvételi szerződéssel kapcsolatos kérdések
THM teljes hiteldíj mutató magyarázata
Ingatlanvásárlás illetéke, ingatlan eladás adóvonzata, cserét pótló vétel illetékkedvezménye
Adósságfék és a FAIR bank törvény megváltoztatta a jelzáloghitel felvételt!
CSOK (Szocpol) 2023-2024
A Szocpol elnevezése 2015. július 1-től CSOK-ra (CSaládok Otthonteremtési Kedvezménye )változott. A néven kívül sok más paraméter is megváltozott. Szerencsére ez nem szigorítás volt, hanem számos új lehetőséget biztosított a gyermekes családoknak. A CSOK 2016 -os újabb változása bevezette a „10+10 CSOK”-ot, ami azóta „10+15”-re módosult. 2024-ben pedig indult a CSOK Plusz. Ezek a konstrukciók mind a gyermekesek ingatlanhoz jutását támogatja. Mik ezek a sosem látott lehetőségek, amik végre elérhetőek 2024-ben is?
tovább a CSOK feltételekhez >>>
Lakáshitel igénylés banki folyamata a beadás után
A lakáshitel igénylés banki folyamata 1.) A jelzáloghitel kérelmi csomag ellenőrzése és átvétele. Az összes dokumentumot megfelelően kitöltöttünk-e, illetve beszereztünk-e? A bank alkalmazottja leellenőrzi, hogy az adott ingatlan hitel igényléséhez szükséges minden igazolást, iratot, nyomtatványt tartalmazza-e a jelzáloghitel kérelmi „csomag”. Ha valami még sincs meg, azt jelzi a hiteltanácsadónak és az igénylőnek és rögzíti a hitelező ügyviteli rendszerében, hogy „pótlás alatt”.
Az adásvételi szerződéssel kapcsolatos kérdések
Lakáshitel esetén hiteligénylési feltétel-e az ügyvéd előtt aláírt adásvételi szerződés? Nem, a legtöbb esetben megfelelő lehet egy foglalóról szóló megállapodás, vagy egy írásos vételi szándéknyilatkozat amit elegendő, ha a szerződő felek két tanú előtt írnak alá, adataik feltüntetésével. A végleges adásvételi szerződést ráér a hitelkérelem beadása után elkészíteni az ügyvédnél, a kiválasztott bank adásvételi szerződésre vonatkozó tartalmi követelményeit betartva.
Lakáshitel ajánlatok kérése
Hány lakáshitel ajánlatot érdemes bekérni? Mennyire legyen részletes, egyedi? Kérjük be legalább 3 lakáshitel konstrukció tételes ajánlatát, nézzük át többször, gondoljuk át többször – szánjunk legalább egy hetet a döntésre. Ha valamit nem értünk, vagy furcsállunk, kérdezzünk! Nincs rossz kérdés, csak rossz szolgáltatói kommunikáció. Melyik ajánlatban, mennyire egyértelmű és részletes a tájékoztatás, amit kapunk , egymáshoz képest mit tartalmaznak és mit nem?
A közjegyzői okiratról
Bevezető Az ingatlanra vonatkozó tulajdonjog, haszonélvezeti jog, használat joga, szolgalmi jog, vételi jog, jelzálogjog keletkezésére, módosulására, vagy megszűnésére vonatkozó szerződés csak közjegyző vagy ügyvéd közreműködésével jöhet létre olyan formában, ami alkalmas a kívánt joghatás kiváltására, azaz a jog ingatlannyilvántartási bejegyzésére, a korábbi bejegyzés módosítására, vagy a jog törlésére. A közjegyzői okirat (vagy rövidebb nevén közokirat)
Ingatlanvásárlás illetéke, ingatlan eladás adóvonzata, cserét pótló vétel illetékkedvezménye
Ingatlan vásárlásnál, illetve ingatlan eladás esetén igen magas pénzösszegek mozognak. Az emberek, azaz a vevők és az eladók hajlamosak megfeledkezni az ilyen tranzakciók kellemetlennek mondható velejárójáról. Ingatlan vásárlás esetén az illetékfizetési, ingatlan eladáskor az adófizetési kötelezettségről.Ingatlan eladásnál mindenképpen érdemes tisztában lenni az adókedvezményekkel, míg ingatlan vásárlásnál az illetékszabályok előírásaival.
Íme a 10 pont, amivel az Adósságfék és a FAIR bank törvény megváltoztatta a jelzáloghitel felvételt!
Az MNB 2015. január 1-től hatályos Adósságfék szabályozás és a 2015 február 1-től érvényes FAIR bank törvény az alábbi intézkedéssel korlátozza a túlzott lakossági hitelfelvételt és segítette a lakáshitel felvétel átláthatóságát. Jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató (JTM) kerül bevezetésre, ami egy maximumot határoz meg az igazolható jövedelem és a vállalható összes törlesztőrészletet arányára vonatkozóan. Ha érdeklik a szigorítások itt mindent megtudhat.
Hitelbiztosítéki érték vs. forgalmi érték!
Az ingatlanok piaci értéke az ingatlan értékbecslés időpontjában számított ár, amit legfőképpen az adott ingatlanra vonatkozó kereslet és a kínálat, az épület elhelyezkedése, állapota, építési éve határoz meg. A hitelbiztosítéki érték a forgalmi értéknek általában 70-90%-a, amely bankonként változó. Ezen az értéken veszi fedezetként figyelembe a bank az ingatlant. Amennyiben érdekli, hogy melyik bankban mi a gyakorlat kattintson a lenti linkre!